23 Mayıs 2010 Pazar

406 Eclectic Method - Robots

Robot kafası, bilgisayarın başında geçen boş saatleri özledim.

406 Metronomy - On The Motorway

Güzel oldu bu saatte tam hipnotayzinng. Sabah saat 07:44 itibariyle işi bitirdim gönül rahatlığıyla uyuycam. Yine super bi gece geçirdim. De sabah uyanıp nasıl Flug Tag'a gidicem onu bilemiyorum, kısmet.

22 Mayıs 2010 Cumartesi

405 İnsan gibi iç.


Sevgili patateslerim, bi taneciklerim sizleri çok özledim, pek ilgilenemiyorum son zamanlarda sizinle farkındayım. Ama işte malum içki parası derdine gecelere kadar çalışıyorum. Hatta bu güzel cumartesi günü saat 22:40 itibariyle yine çalışıyorum. Neyse ki modadayım.

Dün C-section'ın partisine gitme uğruna cmtsi günü eve iş getirdim. Twitterdan takip edenler bilir partiye gitdip büyük dağatmak gibi bir planım vardı. Ve beni tanıanlar bilir istikrarlı ve programlı bir insanımdır, kafama koyduğumu yaparım. dağıtıcam dedim büyük dağıttım dağıldım. Votka redbullları götürüp gütürüp dans etmeye başlayınca ağzıyla içmeyen bi arkadaşım saolsun üstüme düştü. Düşeken beni düşürdü va kafamı sırtımı kalorifere çarptım. Büyük çarptım. İyiyim yaşıyorum ne kadar taş kafalı olduğum ortaya çıktım. Milyonlarca beyin hücrem öldü bundan sonra daha salak bir insan olarak karşınızda olucam. Kafam çok ağrıyo, gece yaklaşık 2 saatimi buz torbasıyla geçirdim. Moral bozukluğu ve büyük ağlama krizlerini geçiyorum. Bi türlü kendime gelemedim. 48 saat aralıksız uyumak ve yataktan çıkmamak istiyorum. Ama malesef ki bilgisayar başındayım. Olsun yine en azından bişiyler yazmış oldum. Hepinizi öpüyorum yanaklardan kocaman. İnsan gibi için hergün için. Offf sırtımda iki tane kalorifer peteği izi var napıcam ben bunlarla. Bide umarım kafamın şekli değişmez, baya bi şişti çünkü. Yani benim kafam güzeldir.

Senin de kafan güzel kalsın tatlım.

*ayrıca gece boyu benimle ilgilenen insanlara ve bu akşam beni evinde ağırlayan yemeğimi yapan son bi kaç yazımın kaynağı Selva Amazonica'yı seviyorum, teşekkurrrrr.

14 Mayıs 2010 Cuma

404 Ecif'le gündem

Ohhhhh işler bitti bi rahatladım. Kaç gündür iş yetiştircem diye şıtıresten şıtırese koşuyorum. Rüyalarımda vektor aleminin boşluğunda kayboluyorum. Neyse hepsi geçti şu an çok mesudum sevgili patateslerim.

boş zaman bulmuşken hemen bikaç soru sorucam bişiyler söyliycem, diyceklerim var sayın patatezz halkı.

Bi haftadır Bayykal aşağı Bayykal yukarı. Tam anlamıyla da böyle sanırım yoksa Bayykal ileri Bayykal geri mi demeliydim. Şimdi bu konuda aklıma takılan bi kaç şeyi paylaşmak istiyorum.

1- Baykal kendinden bekleneni yapmadı ve olayı yalanlamadı. Şimdiye kadar böyle bi olayı kabul eden olmamıştı sanırım.

2- Olay çok büyük olaydı çok yorum yapıldı ama doğal bi olay olarak gösterildi ve halkımızca kabul edildi. (Herkesin bir sex kaseti olabilir. Korkuyorum.

3-Aileler destekledi, Bayykal'ın eşi 'arkasındayım' diye açıklama yaptı. (Evet önünde değil onu anladık.) Durumu normal karşıladı, belkide önceden biliyodu, aldatılan çoğu kadın gibi o da kabullenmişti bu durumu.

4- Bayytok'un eşi destekledi, Türk erkeğinden beklenmeyecek bir davranış gibi görünse de o sosyal çevre için normal olabilir diye düşünüyorum.

5- Bayykal'ı boxerla görmeyen kalmadı.

6-Baykal eşinden ve halktan özür dilemedi, pişman değil. (Dilemesi gerekir demiyorum, Clinton bile özrünü dilemişti.)

7-İstifasını etti ama şimdi aslanlar gibi geri dönücek. Uzülüyorum böyle bi olay olmasına hemde böyle bi olay yüzünden istifa etmesine. Gidiceği yok, geri gelicek ve mükemmel muhalefetine devam edicek biz de bir sonraki seçimlerde yine kime oy vericez diye düşünücez.

8-Errdoğan bugün bi açıklama yaptı. Tam da yukarıda söylediğim konulara saldırmış, aynen şöyle,

"Hep söylediğimiz şey şudur; Sayın Hikmet Sami Türk gayet güzel bir tespit yaptı. Baştan itibaren hep komplo, komplo, komplo dedi. Komplo dediyse, bu gizli buluşma iddia ediliyorsa, iddia edildiği gibi gerçekten gerçekleştiyse ki şu ana kadar ana muhalefet lideri böyle bir şeyi yapmadığını da söylemiyor. İsmi geçen diğer isim, o da söylemiyor. Kaldı ki biz bu işin içerisinde olmayacağımızı başından beri söyledik ama zorla bizi de bu işin içerisine sokma gayretine girdiler. Ve ister istemez kenarından köşesinden bizi de buna bulaştırıyorlar.

Benim en çok üzüldüğüm konu şudur; Türkiye'nin özellikle toplumsal ahlak değerleri açısından bir erozyona uğratılma gayreti var. En büyük tehlike aslında buradadır. Yani, bu işleri meşru görme gayreti içerisinde olanlar var. En tehlikeli olan yan burasıdır.

Bu milleti ayakta tutan en önemli güç toplumsal ahlakımızdır. Bunun üzerinde spekülasyona girenler var. Ve bunun üzerinden mağdura oynayanlar var ve kusura bakmasınlar böyle bir anlayışı kabul etmemiz mümkün değil ve bu tür rolü oynayanlar eşlerine ihanet edenleri biz hiç bir zaman bu toplumun içinde kalkıp da mağdur olarak göremeyiz, mağdur olarak da kimseye gösteremeyiz, böyle bir gayretin içinde olamayız.

Hangi tarafta olursa olsun, düşüncede olursa olsun, kim bunu yapıyorsa bir defa bunu nasıl olur da mağduriyet içerisine sokabiliriz? Bu, muhafazakar toplumun ahlak değerlerinde bir erozyon başlangıcıdır ki tehlike zaten buradadır, sıkıntı buradadır."

Sevgili Errrr, arkadaşım bitanem sana ne milletin kimle ne yaptığından. Evet ortada abartılan bi mağduriyet durumu var ama insaların özel hayatlarında kaç kişiyle seviştikleri bizi ilgilendirmez değil mi. Eşlerine ihanet edenleri mağdur olarak göremeyiz diyo, nerden biliyosun ortada bi ihanet olduğunu? Eşi yapmış açıklamasını işte arkasındayım diye. Hem zina da yasak olmaktan çıkmış seneler önce, ay bunu hatırlatmasaydım şimdi yeni taslağa eklemeyin. (Zina olayını merak ettiğimden avukat olan teyzemi arayıp sordum "oo seneler önce çıktı o, zina sadece boşanma sebebidir, yani ilerde evlenirsen zina yapabilirsin yada şimdi evli bi erkekle birlikte olabilirsin bi sorun yok."dedi.)

Nolucak ne biticek bilmiyorum da şu anayasa taslağı hikayesi unutuldu gitti. Kaynamasın.

Ayrıca bide Kadıköy barlar sokağındaki masaları Kadıköy belediyesi kaldırtmışç Cok kızgınım. Selami amcadan bunu beklemezdim. Kendisini kınıyorum. Olayda Kadıköy çarşıdakilerin Selami amcayı tanımayıp küfretmesiymiş. Yazıklar olsun. Bütün karizma restlenmiş tabi.

Hepinizi bol bol öpüyorum bitanişlerim. İyi haftasonları.

Not- Pazar günü Kadıköy'de Vintage Records'un açılışı var. Tüm plak severleri bekleriz.
(Kadife sokak çıkışı tekel karşısı. kalabalığı görürsün.)

10 Mayıs 2010 Pazartesi

403 Mutluluk


Bu öğlen Selva'yla Cevahir'deki oyun yerinde (Atlantis) araba kullandık. Superdi harikaydı. Sarı arabaya ben bindim, çok zevkli, artık zaman oldukça gidip oynıycam, hem Tekken de var. Kötü oynamama rağmen 2. oldum demekki iyiyim eheehe tavsiye ederim.

402 Augmented Reality Sneaker ExperienceBazı şeyleri büyük kaçırmışım. Demek ki 2 ay uyusam internetleri tanıyamıycam. Of iki ay çok güzel uyurum, hiç acımam. İşe girince anladım uykunun değerini, Kiki'de uyuklarken buldum kendimi oysa ki büyük dağıtma planları yapımıştım, olmadı uykum geldi.
Hadi iyi geceler ben uykuya gidiyorum. Bitanişleri öperim.


*küçük kuizz: Sabah kaç kişiye günaydın dedin? Onlar da sana cevap verdi mi? Yoksa benim gibi kendi kendine mi konuşuyosun?

9 Mayıs 2010 Pazar

401 UnutmadanNe çıksa beğenirsin?

400 Book Sculpture by Jacqueline Rush Lee

Anthologia (Devotion Series) 2008
H9 xW9 xD6 inches.
Used, assembled books, hand-painted, sanded, burnished inks,
bookmarks, archival glue

Peacock (Devotion Series) 2008
H5 x W6 x L6 inches
Used Book, hand-painted inks

Slice Trio
Dimensions Variable
Rear and Middle Sculptures in Collections in IL & PA

fazlası için tıktık Jacqueline Rush Lee

399 "how to live a happy life"güzel.

7 Mayıs 2010 Cuma

398 Kedici oldum

Soldaki soldakiof yaa bu saaten sonra kedici bi insan oldum. Hep tortor yüzünden. Tortorla aşk bi başka.

5 Mayıs 2010 Çarşamba

397 GüzellikSaat 23:50 ajanstayım, çalışıyorum. Bilgisayara bakmaktan gözlerim kızardı mouse tutmaktan elim ağrıyo. Evet sevgili patateslerim geçen hafta yeniden ajans kafalarına (lazer kafası, photoshop kafası, freehand kafası) döndüm. Şu saatte beni mutlu eden yaşama bağlayan bu vidyoyu sevgili Selva izletti. Şimdi bu arkadaşların fotoğraflarından çıkış alıp, moda toprağına gömücem. Sabahta ilk iş gömüyü çıkarıp denize atıcam. (Hıdırellez kafasıymış.)

öpüyorum bitanişler, tüm bayanlara adıyorum dileklerimi, hıdır baba hepimize birer tane bahşetsin.