23 Şubat 2011 Çarşamba

467 The Silence Beneath The Bark

Bebişim, vimeo'yu yine kapayıvermişler. Eğer vidyoları izleyemiyosan Dns ayarlarını değiştir demek zorundayım. E tabi bu zamana kadar dns ayarlarını değiştirmediysen o senin patatesliğin afedersin.

Son günlerde yine bi sıkılganlık, bi tembellik, bi internetlerden kaçar gibiydim. Kendimi çeşitli ev işlerine verdim. Temizlikti, bulaşıktı, çamaşırdı derken çamaşır suyu kafalarına geldiğim oldu zaman zaman. Aman diyim çamaşır suyunun yada ultra güçlü kireç sökücülerin havasını solumayın. Ev kadını kafalası çok acayip oluumm, sürekli temizlemek istiyosun piskopata bağlıyosun. Oturup Seda Sayan izlesem iyi onu bile yapamıyorum.

Ama sabahları "Seren Serengil'le Evlenir misin?" var. Seren Serengil'le evlenirim ya. Seren Serengil'in hastasıyım. Geeerçekten çok içten bir insan kendisi, sürekli eski kocalarından manitalarından, annesinden ve yaptığı hatalardan bahsediyo bize hayat dersi veriyo.

Of çok acayip dünyalar var türk televizyonlarında hakkaten. Çember diye bi yarışma var mesela, insanlar birbirlerini yesinler, para uğruna sağlıklarından olsunlar, çirkefe bağlasınlar, el kol hareketi yapsınlar, saygı nedir bilmesinler ve üstüne bide para kazansınlar amk. Nasıl bi reyting kaygısıdır bu. Sonra kanald'd kadınların kıyafet yarışması var, show tv'de aile sırları diye kopuş bi program var. Bunları izliyorum, dayanabildiğim sürece izliyorum, izlemeye de devam edicem sanırım. Nasıl bi ülkede yaşadığımız bu programlar çok iyi anlatıyo. Bu programları birileri öneriyo, birileri onaylıyo, birileri ulusal kanalda yayımlıyo bide üstüne insanlar bu programlara katılıyolar. Herşeye ok'ler...

Genelde gülmek için izliyorum ama zor, düşünmeden izlemek gerekiyo her aklı başında insanın yapabileceği bi iş değil bu. İster senaryo olsu ister gerçek hayat olsun ikisi de çok kötü çok zavallı. Evet tüm dünyada bu tarz reality showlar var. Evet dünyada düşünemeyen düşünmeyi bilmeyen bir sürü insan var. Ve bu insanlar her yerdeler. Bu insanlar mimar, bu insanlar işletmeci, bu insanlar ceo, reklamcı, ajans başkanı, gazeteci vs. ve bu insanlar para kazanıyo. Patron oluyo, müşteri oluyo, yetmiyomuş gibi ülke yönetiyolar. Evet bu para basan insanların aralarında akıllıları da var ama ben bunlara insan diyemiyorum. Böyle insanları ne görmek ne de onlarla iş yapmak istiyorum. Bu yüzden evde temizlik yapmak daha mantıklı geliyo sanırım. Para bitiyo, sıçışlar holding başlıyo, haydi ecif iş ara, ara amk.

*televizyon izleyisi türkçesiyle yazılmıştır.

*niye böyle bişi yazdım bilmiyorum hep bildiğimzi konuştuğumuz şeyler hatta konuşmaktan sıkıldığımız ya da bahsetmek istemediğimiz. yazıverdim gitsin amk. 10 sene sora günlük tag'ı altında okuyup yine sinirleniyim diye galiba. Neyse animasyon güzel en azından.


Hiç yorum yok: